«СПИСАНІ ЛЮДИ»

2.03.2016 || автор: admin2 || 0 ком.

«СПИСАНІ ЛЮДИ»

Пацієнти України вимагають збільшити фінансування на лікування важких хвороб

(1) Списано (с) РОВ ВБО 'Всеукр. мережа ЛЖВ' (2) Нас списав кабм¦н (с) РОВ ВБО 'Всеукр. мережа ЛЖВ' (3) Юр¦й Лазаревич, Р¦вне (с) РОВ ВБО 'Всеукр. мережа ЛЖВ'

На жаль, український уряд намагається заощадити державні кошти на тому, чого робити категорично не можна. Замість виконання рекомендацій МВФ, замість підвищення пенсійного віку для абсолютно працездатних людей, замість початку глобальної приватизації – дефіцит бюджету покривається за рахунок найбільш вразливих українців: вони втрачають не просто фінансову підтримку, але можливість жити. І це не метафора.

Завдяки досягненням сучасної медицини, в останні роки такі страшні й невиліковні хвороби, як СНІД, гемофілія, гепатити В і С, муковісцидоз та навіть деякі види раку взяті під контроль. Люди, які страждають цими захворюваннями, отримали можливість жити, причому повноцінно: працювати, спілкуватися, подорожувати. За однією обов’язковою умовою: якщо буде постійне лікування. Їм необхідно безперервно приймати препарати, що не дають їх хвороби вирватися з-під контролю. Якщо цього не буде – життя закінчиться, смерть настане скоро, та саме вмирання буде страшним й дуже болісним.

Однак Мінфін не спромігся цього року виділити потрібну суму грошей на забезпечення медикаментами цих категорій пацієнтів. З потрібних 8 мільярдів на лікування, яке має бути забезпечене державою, виділено лише половину. Більш того: основну частину цих (дуже дорогих) препаратів, навіть маючи гроші, неможливо придбати в аптеках. Це означає, що 50 % важкохворих пацієнтів просто приречені на смерть.

До 1 березня Кабмін повинен був перерозподілити кошти на їх лікування. Це було вимогою комітетів Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та бюджету. Але зроблено це так і не було.

Тому представники цих груп пацієнтів прийшли під Кабмін. Вони від безвиході розкрили свої діагнози, щоб заявити: держава їх списала.

На асфальті перед Кабміном лежали десятки табличок з іменами українців, їхнім віком та діагнозом з позначкою «СПИСАНО». Чиновники, крокуючи на роботу, легко переступали через ці таблички – так само легко, як викреслювали з бюджету потребу важкохворих пацієнтів в ліках, перекреслюючи їх життя.

Пацієнти заявили: якщо чиновники не виконають свої прямі обовязки та не виділять кошти для їх лікування, то вони прийдуть помирати просто під двері урядовців.

Євген Новицький (Рівне)
066-10-34-935

068-166-88-12

med.pravo@ukr.net

Коментарі