„РОЗБОРИ ПОЛЬОТІВ” ЗРОБИЛИ МИНУЛУ СЕСІЮ ЧИ НЕ НАЙТРИВАЛІШОЮ

2.03.2016 || автор: admin2 || 0 ком.

„РОЗБОРИ ПОЛЬОТІВ” ЗРОБИЛИ МИНУЛУ СЕСІЮ ЧИ НЕ НАЙТРИВАЛІШОЮ

Першого березня відбулася сесія Дубенської міської ради. Окрім того, що було багато питань, регламентом нині тут не обмежувалися. Без сварок не обійшлося. Вчергове у сесійній залі звучала вимога «мера геть!».

Шкандаль…

Після виконання Гімнів України та Дубна слово взяв В’ячеслав Тимощук – учасник АТО. Він прийшов на сесію зі своєю матір’ю та приніс спалений прапор із написом «Дубно» та емблемою Євросоюзу. Таким прапор став після того, як побував на Євромайдані. В’ячеслав Анатолійович приніс його як доказ і нагадування того, що він стояв у найбуремніший час з іншими дубенчанами на захисті інтересів українців.

Чоловік говорив довго: і про свою участь у Революції Гідності, і про те, що 24 червня поїхав на Схід. Аби ті, хто знайомий із його біографією, не вступали з ним у полеміку, нагадав, що давно мав проблеми з законом, але за це уже відповів і навіть поплатився. Його історія заслуговує на окрему публікацію у газеті, але ми пишемо лише про вимоги та претензії, які ставив перед міськрадою. Він сказав, що ще у 2014-му році звертався до міськради за грошовою допомогою, але так і не уточнив – чи дали її, чи ні. Також зауважив, що на одній із минулих сесій було прийнято сто тридцять шість земельних питань, а йому ділянки під забудову так і не виділили. Так само сподівався В’ячеслав Тимощук на отримання житла, але і цього міськрада надати не може.

– Я думав, що щось зміниться, то за що ж я тоді там воював і був важко травмований?! – запитав він у присутніх.

Окрім своїх власних проблем, АТОвець обурювався тим, що у маршрутках уже вивісили оголошення, що пенсіонери не мають права користуватися пільгами на перевезення. Казав, що вранці телефонував до міністра, і той йому сказав, що такий закон ще не підписаний. Проте, «міністр» ще забув сказати, що і грошей на відшкодування перевізникам на перевезення пільгових категорій у 2016-му році не передбачено, тому поки перевізники самі диктують правила, зважаючи на те, що пішов третій місяць нового року, а депутати так і не визначилися, чи утримувати їм далі українських пільговиків, чи ні.

Заступник  мера Руслан Мосійчук вийшов до мікрофону і заперечив усе те, про що говорив попередник. Всі звинувачення у байдужості влади до його долі він спростував, на що у опонента не залишилося аргументів.

З того виступу В’ячеслава Тимощука найбільше обурило те, що у його матері водій, як вона його назвала Гуменюк, з маршрутки №12 забрав у неї пенсійне посвідчення і сказав, що не поверне, поки та не заплатить за проїзд. За своїм посвідченням жінка разом із сином прийшла до міськради. Міський голова дав вказівку знайти водія і прикликати на сесію для пояснення. Через трохи заплакана жінка розповіла, що її посвідчення привіз не водій, а перевізник, і сказав, що не віддасть документа, та ще й облаяв її. Конфлікт на місці так і не вирішився.

 

Чи перенесуть

іменини міста?

Серед депутатських запитів був такий, що стосувався підприємства «Нова пошта», що по вулиці Семидубській, 16 у приміщенні колишньої чайної, що належить до комунальної власності міста. Дубенчани просять владу влаштувати під’їзд сюди з іншого боку, бо великогабаритний транспорт руйнує дорожнє покриття. Під час розвороту автівок мнуться газони. Також поряд до шкіл ходять діти, що тож не є безпечно. З цим проханням жителі мікрорайону уже зверталися до колишньої депутатки Надії Цибочкіної, проте «віз і досі там». Люди сподіваються, що нарешті влада відреагує на прохання.

До депутатів надійшов серйозний запит від представників церков та монастирів Дубенського міського благочиння. Вже є більше п’яти тисяч підписів під проханням перенести святкування Дня міста майже на місяць вперед – з 25-го серпня на друге число цього ж місяця, тому що нині свято іменин міста припадає на Успенський піст, що відносять до строгого.

Також парафіяни у Дубні просять посприяти встановленню пам’ятника Іову Почаївському – ігумену Хресто-Воздвиженського монастиря – у вигляді придорожного хреста.

Дубенчанин, інвалід війни Степан Женевський, просив у депутатів передбачити кошти на вимостку щебенем і на освітлення провулку Слов’янського.

Секретар міськради Віктор Недашковський повідомив присутніх, що була створена комісія, що вивчала проблему з дубенським елеватором, який під час сезонних робіт забруднював повітря. Як запевнили на сесії, власники зробили висновки та внесли деякі суттєві технічні корективи в обладнання, що повинно усунути проблему, що не давала спокійно жити мешканцям цього мікрорайону.

 

Як міліціянт із «Козацькою вартою» гризлися

Не менш жвавою була дискусія депутатів із заступником начальника дубенської поліції Олександром П’янтковським. Той вийшов до трибуни з папірцем, на якому була надрукована суха статистика. У залі запропонували побудувати розмову у форматі „питання-відповідь”.

Найбільше крику було навколо пиятик під будинком, що по вулиці Грушевського у мікрорайоні ГАПу. Вже неодноразово жителі нарікали на те, що власники місцевих продуктових магазинів, що на першому поверсі, виставляють під вікна намети з вуличними столиками, де розпивають спиртне щовечора точно не джентльмени. На звернення до міськради, як запевнив один із депутатів, ніякої конкретної реакції не було, що тут таки заперечили представники влади і запевнили, що комісія створювалася, їздили подивитися на пияків і на те, куди вони в туалет ходять, проте «на гарячому» нікого не впіймали. У магазинів є ліцензія на продаж спиртного, а відповідно висунути будь-які претензії з цього приводу до власників не могли.

П’янтковський із цього приводу повідомив, що там від сьомої до десятої вечора чергують патрульні. Саме у цьому місці було складено дванадцять протоколів. Проте, більш як п’ятдесят одну гривню штрафу накласти на дрібних хуліганів не можуть, бо сходити в туалет під стіною житлового будинку міліція кваліфікує як дрібне хуліганство. Окрім цього, ще й свідок потрібен, який або бачив, або штани хулігану притримував.

Спочатку П’янтковський дякував Богу за «Козацьку варту» й обмовився про те, що вона частково фінансується з міського бюджету, на що Юрій Момотюк засипав опонента претензіями, мовляв, що то у нас за поліція, що поліцаям будь-який підліток може морду набити і здерти погони, що недавно і сталося. Натякав на бездіяльність і нерішучість.

– Да?! – вигукнув заступник головного поліцая міста. – То тепер і я скажу правду, раз на те пішло! У нас немає бензину, а наша «Козацька варта» ногами не хоче ходити, а хоче на машинах їздити, я вам, люди, скажу чесно: у нас працівники сидіти не мають на чому, а не те, що їздити!

Врешті всі об’єдналися навколо проблеми «п’яних і обриганих», яких частенько доводиться забирати з-під генделиків «швидкій». Депутати вирішили, що будуть вживати заходів для того, аби можна було закривати розважальні заклади, що порушують режим роботи, а не лише попереджати і сварити пальчиком, після чого будь-якого поліціянта чи депутата пошлють далі, як можна собі тільки уявити.

 

P.S. Сесія, що минула, тривала найдовше після чергових виборів. Можливо, на це вплинуло і поіменне голосування, де кожен, як школяр, вигукував – «за»!

Вікторія ШЕВЧУК.

Коментарі