Районна рада лишилась без зарплати

16.11.2018 || автор: admin2 || 0 ком.

Саме так вирішили депутати Дубенської районної ради, коли постало питання передачі 105 тисяч, передбачених на судові витрати, на оплату праці працівникам районної ради.

Загалом сесія у районі затягнулась на два дні. Але сталося так не через великий список питань порядку денного, а через те, що районні обранці пішли на принцип.

Ще у вівторок, 13 листопада, регламент чергової сесії Дубенської районної ради передбачав лише 10 питань. Розглядати їх прийшли 21 депутат.

Після внесення на розгляд сесії звернення депутатів “Батьківщини” до Президента, яке стосувалось вимоги скасування підвищення тарифів на газ, та непідтримки цього документу іншими обранцями, шестеро прихильників Ю.Тимошенко покинули залу. Пленарне засідання втратило кворум.

Як повідомляє інфорпортал 03656.сom.ua зачитувати компромісне рішення про відміну підняття тарифів на газ не було кому.
«Можливо ми і трошки не праві. Дійсно, ці кабальні тарифи вже отут (показуючи на собі – прим. ред.) жителям України сидять і це треба припиняти, і дати зрозуміти там на версі, що ми довго мовчати не будемо Але треба розуміти ситуацію під іншим кутом – БЮТ, в зв’язку з тим, що президентські вибори, хоче пропіаритись, то я не буду йти їм на зустріч. Ми знаємо хто така Юля Тимошенко, що то за людина і як вона себе показала на посаді прем’єр-міністра. Тому я голосував проти, утримався. Не проти тих тарифів, а проти піару цієї партії. Я дякую усім, хто підтримав і розуміє ситуацію правильно. А от компромісне рішення нам треба прийняти, тому що ми не будемо блокувати розвиток держави», – пояснив депутат Сергій Вовчик.

 

Для інформованості присутніх та ЗМІ все ж Андрій Бронський оголосив компромісне звернення, що аналогічне тому, що прийняли депутати облради.

«…враховуючи соціальну напругу та негативні наслідки, до яких може призвести підвищення цін на газ ми, депутати Дубенської районної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України із вимогою захистити найбільш вразливі верстви населення шляхом розширення програм субсидій та забезпечення доступності та належної якості житлово-комунальних послуг для споживачів. Зокрема, вважаємо за доцільне запровадити соціальну норму споживання газу для населення на рівні 2400 кубічних метрів на опалювальний сезон (400 кубічних метрів на місяць); встановити чесну ціну на газ, виходячи з собівартості його видобутку та регульованої норми прибутку, а не штучно «імпортного паритету»; збільшити власний видобуток енергоресурсів та вжити заходів щодо можливої відмови від імпорту газу; провести масштабну енергомодернізацію української економіки», – йдеться у документі.

Продовжувати приймати важливі рішення для району, в тому числі питання змін до бюджету, які передбачали в першу чергу виплати зарплат в освіті, культурі, розгляд програми «Онкологія і цукровий діабет”, виділення коштів на пільговий проїзд у електричках і т.д. не було можливості. Сесія мала б завершитись, але на трибуні з’явився лікар-анестезіолог Дубенської райлікарні Віталій Галій:
«Ситуація склалась надзвичайна. На завтра готується акція протесту – перекривання траси Київ-Чоп. Чому до цього все дійшло? Тому що, по-перше, є розумні, добрі люди, які з розумінням ставляться до медицини, поважають медпрацівника. А є нерозумні люди, які не поважають медицину, можуть обізвати, можуть побити працівника. Що ще привело сюди? Стоїть мова переходу з району в місто. Ми вже не раз ходили з району в місто, з міста в район. КЗ «Дубенська центральна районна лікарня» – це не коза, що її можна водити, а комунальний заклад і лікарня. Щоб зробити такий крок – ніхто не проти, але якщо воно піде на користь як медицині, як медпрацівникам, так і людям. Фінансування однакове, що в районі, що в місті. Район не може тягнути заклад без міста, а місто – без району. У нас, де б ми не були, неминуче має бути скорочення. Скорочення і оптимізація – ніби синоніми, але це різне. Тому що скорочення – це закрити відділення, вигнати людей, а оптимізація – це з розумом підійти до так званого скорочення і зробити так, щоб не постраждали медпрацівники і люди. Ніколи не буде поділу на міських і районних жителів, як би не старались в радах, – розпочав свій виступ медик та висловив свої думки щодо об’єднання відділень, доцільності ліфта замість ремонтів. – Щодо головного лікаря – нас не цікавить його зарплата, не цікавлять премії, «відкати» за оренду приміщень, такса за прийом на роботу, використання реанімобіля в своїх цілях як таксі і т.д. Нас цікавить відношення до людей. В свій час я переконував депутатів, Юрія Васильовича, що він буде хорошим керівником, ми вірили в нього. Але коли він пішов з нашого відділення ми побачили, що помінялось – помінялося все, ми стали лікарями. Сидять лікарі з реанімації – їх ніхто не знає, всі знають Віталія Петровича».
Чимало інформації медик розповів такої, що викликала подив і здивування у присутніх. Нарікав лікар і на тиск з боку керівника профспілки, очільника та вплив його цивільної дружини і пропонував на посаду головного лікаря взяти вчителя математики.

На темі медицини депутати розійшлися, щоб знову зібратися вже 16 числа.

Другий день пленарного засідання, на який не прийшла фракція “Батьківщина” й були знову присутні 21 депутат з 34-х,  розпочався голосуванням за затвердження програм правової освіти, розвитку міжнародного співробітництва, затвердження Статуту КУ “Дубенський інклюзивний центр” та ін. Жвавіше обранці обговорювали зміни до бюджету району. Але про це читайте у тижневику “Наше дзеркало” 21 лиспопада. Найголовнішим повідомленням стало прийняття рішення про оплату “Укрзалізниці” пільгового проїзду окремим категоріям дубенчан та прийняття районної програми “Онкологія та цукровий діабет”. А от перекидку коштів зі статті судові витрати (райрада мала на меті подавати позов до Мирогощанської ОТГ та Дубенської міськради за неотримання медичної субвенції на обслуговування мешканців громади та міста) на зарплату працівникам райради депутати своїм голосуванням не дозволили.

О.Лист

Коментарі